7 . Grafiniai vaizdai HTML dokumente Previous/Main/Forward

Vien tik teksto, kad ir kaip gražiai "išdėlioto" puslapyje, dažnai nepakanka, kad WWW puslapis atrodytų taip gražiai kaip norėtųsi. Išeitis gana paprasta - naudoti grafinius vaizdus puslapio pagyvinimui ir svarbiausia informatyvumo padidinimui. Grafiniams vaizdams įterpti naudojama komanda <IMG> (image). Ši komanda naudojama be pabaigos žymės. Grafinis vaizdas turi būti pateikiamas GIF, JPEG ar PNG formato bylose. Bendra komandos išraiška yra tokia:

<IMG SRC="grafinės_bylos_vardas" [ALT="tekstas"]
[ALIGN="orentacija"] [BORDER="taškai"]
[WIDTH="taškai"] [HEIGHT="taškai"]
[HSPACE="taškai"] [VSPACE="taškai"]
[USEMAP="nuoroda" | ISMAP] >

Pagrindinis ir būtinas <IMG> komandos atributas yra SRC (source). Tai nuoroda, kokia byla bus rodoma kaip grafinis vaizdas dokumente. Byla nurodoma ne tik vardu, bet ir nuoroda į savo dislokacijos vietą. Štai pavyzdys:

<IMG SRC="images/html.gif" >

Ir rezultatas:

Na o dabar trumpai apie kitus atributus:

ALT="tekstas"
naudojama kaip alternatyva vaizdui, jei dėl kažkokių priežasčių neatvaizduojamas grafinis vaizdas (nerandama byla, tekstinė peržiūros programa ar uždrautas grafinių vaizdų naudojimas). Tada vietoje grafinio vaizdo bus rašomas nurodytas tekstas. Naudoti nebūtina, bet patartina.
ALIGN="left |right |top |texttop |middle |absmiddle |baseline |bottom |absbottom"
Nurodo, kokia bus grafinio vaizdo padėtis kitų HTML dokumento objektų atžvilgiu:
BORDER="taškai"
- nurodo, kokio storio bus rėmelis aplink grafinį vaizdą. Dažnai jis daromas lygus nuliui, nes tada vaizdas neissiskiria iš HTML dokumento. Kitos reikšmės dažnai naudojamos su komanda <A>, kurioje vietoje ar šalia teksto naudojamas grafinis vaizdas:

Pavyzdžiai su nuorodomis:

  1. Tekstas: <A HREF="images/Worldmap.gif"> <IMG SRC="images/Worldmap.gif" BORDER=0 ALIGN="TOP" ></A>. Rezultatas:"
  2. Tekstas: <A HREF="images/Worldmap.gif"> <IMG SRC="images/Worldmap.gif" BORDER=2 ALIGN="TOP" ></A>. Rezultatas:
WIDTH="taškai" HEIGHT="taškai"
- nurodo, kokio dydžio (taškais) bus atvaizduotas grafinis vaizdas HTML dokumente. Jei nenurodyta - sutampa su realiu vaizdo dydžiu. Jei abu atributai nurodyti, tai peržiūros programa iš anksto žino, kiek vietos užims vaizdas ir pagal tai gali iš karto teisingai išdėstyti tekstą aplink vaizdą, priešingu atveju teksto išsidėstymas bus koreguojamas po pilno grafinės bylos persiuntimo į vartotojo kompiuterį.
VSPACE="taškai" HSPACE="taškai"
- nurodo, kiek tuščios vietos reikia palikti aplink grafinį vaizdą vertikalia ar (ir) horizontalia kryptimi.

Kiti du atributai USEMAP ir ISMAP naudojami kuriant grafinius žemėlapius HTML dokumente ir bus aprašomi kitam skyriuje (žiūrėkite skyrių grafiniai žemėlapiai).


[ Pradžia 1 2 3 4 5 6 7 8 ]