2 . Nepamirškit tų, kurie lankys Jūsų puslapį ! Previous/Main/Forward

Keletas pagrindinių principų, kurių neverta pamiršti:

  1. Minimizuokite savo puslapio dokumentų persiuntimo laiką - ne visada puiki ir gausi grafika patraukia smalsuolį: jei po 10 minučių jis tesulauks tik trečdalio puslapio, tai vargu ar jis bus jau toks sužavėtas... Taigi, ypač pradinius savo puslapio dokumentus geriausia daryti kuo paprastesnius, bet paliekančius įspūdį.
  2. Informacija puslapyje turi būti lengvai pasiekiama - patartina svarbią informaciją talpinti ne giliau nei antrame WWW puslapio lygyje. Vartotojas gali laukti dviejų Jūsų dokumentų pasirodymo ekrane, bet vargu ar jis ryšis trečiam bandymui, nebet jei ši informacija jam labai labai reikalinga.
  3. Naudokite alternatyvius informacijos pateikimo būdus - ne visos naršyklės supranta ir teisingai interpretuoja specifines ar naujas HTML kalbos komandas, todėl patartina šalia grafinių nuorodų naudoti tekstines, šalia video bylų - grafines, šalia sudėtingos struktūros HTML dokumentų - paprastesnius. Tokiu būdu Jūs padidinsite skaičių vartotojų, kuriems bus pasiekiamas ir suprantamas Jūsų puslapis.
  4. Minimizuokite savo puslapiuose naudojamo garso kiekį, nes garsinės bylos yra didelės ir reikalauja didesnio greičio perdavimo linijų, todėl gali smarkiai stabdyti puslapio siuntimą Internetu vartotojui. Be to, ne visi mėgsta ar turi galimybę klausytis muzikos dirbdami su naršyklėmis. Todėl geriausia suteikti galimybę vartotojui pačiam rinktis - reikalingas garsas ar ne.
  5. Atidžiai ir atsargiai naudokite spalvas - spalvotas ar margas fonas gali visiškai užgožti tekstą dokumente, o spalvotas tekstas gali "paskęsti" fone. Visur reikalinga grožio, įžiūrimumo bei komforto pusiausvyra.
  6. Išskaidykite puslapyje naudojamą grafiką į atskirus dokumentus - kuo daugiau grafikos yra dokumente, tuo lėčiau jis atsiranda vartotojo ekrane ir tuo greičiau senka jo kantrybė. Todėl patartina pateikti gausią grafiką išskaidžius ją į prasmiškai susijusias dalis.
  7. Suraskite kompromisą tarp naudojamos grafikos kiekio ir dydžio bei tikėtinų vartotojų prisijungimo greičio bei noro pamatyti tai, ką Jūs siūlote savo puslapyje.
  8. Didelės apimties grafiką puslapyje pakeiskite sumažintomis kopijomis, kartu pridėdami nuorodą į originalą - kam reikia, tas susiras ir pažiūrės.

[ Pradžia 1 2 3 4 ]